Autor:

tomzmuda

Utworzono:

01.07.2022

Szkoda, że tak długo musieliśmy czekać na pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie, Na szczęście styl w jakim zostało odniesione daje nadzieję na kolejne. Tylko przez pierwszych 6-7 minut spotkanie było wyrównane. Potem przewaga naszych młodych piłkarzy była niepodważalna. Już w 8 minucie Bartosz Półkoszek wymanewrował kilku przeciwników w strefie środkowej i oddał mocny strzał. Bramkarz odbił piłkę lekko do boku, gdzie pierwszy zjawił się Jakub Świontkowski i spokojnie ulokował futbolówkę w bramce obok bezradnego golkipera gości - 1:0. W 16 minucie Patryk Materski strzela mocno z 16 metrów po podaniu Świontkowskiego. Bramkarz tym razem nie daje się zaskoczyć. Dopiero pierwsze trudniejsze zadanie czeka naszego bramkarza w 21 minucie. Krystian Krawczyk wychodzi z tej sytuacji bez zarzutu i pewnie broni uderzenie z daleka. W 31 minucie Michał Dąbkowski egzekwuje rzut wolny z 17 metrów za zagranie ręką bramkarza. Niestety strzela za lekko i w sam środek bramki. Na szczęście rehabilituje się w ostatniej minucie pierwszej połowy. Półkoszek wykonuje rzut wolny z naszej połowy. Dąbkowski dochodzi pierwszy do doskonale zagranej piłki i z kilku metrów bez problemu pokonuje bramkarza technicznym uderzeniem - 2:0. Po przerwie wynik ustala w 38 minucie rezerwowy (spóźnił się na mecz z powodu obowiązków szkolnych) dzisiaj Maciej Jędrzejewski. Doskonale zagrał pressingiem i wykorzystał bierną postawę obrońcy, a odbita od Maćka nogi piłka lobem wylądowała w bramce - 3:0. W dalszej części meczu były jeszcze 4 sytuacje, które mogły się zakończyć zdobyciem goli. W 50 minucie Dąbkowski strzela z daleka obok słupka. W 58 minucie jedynej doskonałej okazji na strzelenie honorowej bramki pozbawia gości Krawczyk, który broni strzał w sytuacji sam na sam. W 63 minucie sam przed bramkarzem znalazł się Alan Żbikowski. Niestety był zbyt wolny i strzelił niecelnie z 8 metrów od bramki. Jeszcze na 2 minuty przed końcem Dąbkowski był bliski strzelenia swojej drugiej bramki, ale piłka po jego strzale tylko trafiła w poprzeczkę.

Video z meczu:

Tak padały bramki:

1:0 - Świontkowski - 8 min. (asysta - Półkoszek)

2:0 - Dąbkowski - 35 min. (asysta - Półkoszek)

3:0 - M. Jędrzejewski - 38 min. (bez asysty)

Pierwsze zwycięstwo po 4 kolejnych przegranych. Pierwszy mecz bez straty bramki od 15 września 2013 roku.

Pierwszą bramkę dla Wieczfnianki strzelił Jakub Świontkowski. Gratulacje!!

Pierwszy mecz bez straty bramki Krystiana Krawczyka. Gratulacje!! Krystian Krawczyk jest niepokonany od 98 minut.